Enda Enerji Holding A.Ş. |

Yönetim Kurulu

Enda Holding Yönetim Kurulu, 09 Temmuz 2015 tarihinde, Olağanüstü Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre üç yıl süreyle görev yapmak üzere seçilmiştir.

Cem Bakioğlu

(Başkan)

Bakioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Bakioğlu, 1945 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve yüksekokul öğrenimini İzmir’de tamamlayan Bakioğlu, sırasıyla; Hakimiyeti Milliye, St.Joseph, Galatasaray Lisesi, Ticaret Koleji ve İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde okudu. 1973 yılında Bak Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ’ni kurdu.
Bakioğlu, 1990’lı yıllarda plastik film, baskı silindiri ve plastik atıklarını yeniden ekonomiye kazandırmak amacıyla kurduğu tesisler ile ambalaj sanayiinde kalitesini ve teknolojisini yükselterek ihracatını geliştirdi.
İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde ağırlıklı olarak ambalaj sektöründe faaliyette olan, bunun dışında medya, inşaat, sigortacılık, bilişim, taşımacılık alanlarında da varlık gösteren bir dizi kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve üyeliğini sürdürmektedir.
1995 yılında Ege Orman Vakfı’nı kurdu ve yaklaşık 9 Milyon fidan dikimini gerçekleştirerek Ege Bölgesi’nin ağaçlandırılmasına katkıda bulundu. Evli ve iki erkek çocuk babası Cem Bakioğlu İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Cem Bakioğlu başta TÜSİAD ve ESİAD olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu ve Kent Hastanesi kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesidir.

Samim Sivri

(Başkan Vekili)

1942 Denizli Doğumlu Samim Sivri, 1965 Yılında İzmir İktisat Fakültesi – İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Vatani görevini tamamladıktan sonra, Karabük’te Demir Çelik Ürünleri Ticareti ile iştigal etmiş, 1972 yılında İzmir’de Demir ve Çelik Ürünleri Ticareti yapan şirketlerle faaliyette bulunmuş ve sonrasında 1983 yılında İzmir Demir Çelik Sanayii A.Ş. Kurucu Ortaklarından biri olmuştur. İnşaat malzemeleri üretimi sektöründe çeşitli alanlarda birçok firmanın Kuruculuğunu ve Yöneticiliğini yapmıştır. Bu şirketlerdeki görevleri devam ederken; 1995 yılından itibaren Kipa A.Ş ve Kent Hastanesi Kurucu Ortaklığında bulunarak, uzun yıllar çok ortaklı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş, ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerinin kurulmasında rol almış ve yönetiminde Başkanlık görevlerini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Enda Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve bu şirketlere bağlı iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevi bulunmaktadır.

A.Fazıl Önder

(Başkan Vekili)

1952 yılında Isparta’da doğmuştur. E.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Pazarlama Bölümünden mezun olmuştur. Baba mesleği olan el halıcılığı ile ilgili Renk Halı ve Klasik Halı şirketlerinde görev 
almış ve 1990 yılında Klasik Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir. 
Ardından Renk Halı A.Ş.’yi satın almış ve bu şirketin sahibi olması sıfatıyla Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir. Bununla birlikte Türelsan Evcil Hayvan ürünleri ve Gıda Ltd. Şti.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. 
Enda Holding A.Ş. ve Egenda A.Ş.’nin ortağıdır.

A. Rona Yırcalı

(Üye)

1944 doğumlu olan Rona Yırcalı, lise öğrenimini Robert Kolej’ de tamamladıktan sonra Ekonomi ve İş İdaresi konularında yüksek öğrenimini University of Miami, Amerika Birleşik Devletlerin'de yapmıştır.
Halen devam eden görevleri arasında; “Dünya Odalar Federasyonu” (WCF) Onursal Başkanlığı, “Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu” (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri İş Konseyleri Koordinatör Başkanlığı ve “Türk Eğitim Vakfı” (TEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı bulunmaktadır.
Geçmişte yapmış olduğu görevleri arasında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği” (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanlığı, “Balıkesir Sanayi Odası” (BSO) Başkanlığı ve “Yapı ve Kredi Bankası” (YKB) Yönetim Kurulu Başkanlığı bulunmaktadır. Sahip olduğu grup kuruluşlarında, enerji (transformatör, hidroelektrik ve rüzgâr enerjisi), gıda, yem, tekstil, sentetik elyaf üretimi, turizm ve finans sektöründe faaliyet göstermektedir. İngilizce bilen Rona Yırcalı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Koray Kıymaz

(Üye)

1964 yılında doğan Koray Kıymaz Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Matematik Bölümlerini bitirdi. 1994 yılında A.B.D’de Tulane Universitesi’nden Ekonomi dalında Doktora derecesi aldı. 2000 yılına kadar McKinsey&Co.’de Yönetim Danışmanlığı yaptı, sonrasında Avea Telekomünikasyon A.Ş’de İş Geliştirme, Müşteri Hizmetleri ve Pazarlama Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Türk Telekom A.Ş’de Yönetim Kurulu Danışmanlığı da yapan Koray Kıymaz 2009 yılından itibaren Fina Enerji Holding’te İş Geliştirme’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Fina Holding’i temsilen Enda Enerji Holding A.Ş.’de halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Mustafa Ünal

(Üye)

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mustafa Ünal, Bilkent Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.
Ak Yatırım ve Garanti Bankası’nda yatırım bankacılığı alanlarında yönetici olarak çalışmıştır.
Enda Enerji Holding A.Ş. de yönetim kurulu üyesi olan Mustafa Ünal aynı zamanda, Verusa Holding A.Ş., Investco Holding A.Ş., Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Innoted Teknoloji A.Ş., Standart Enerji Üretim A.Ş., Pamukova Elektrik Üretim A.Ş. ve Ata Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı ve Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kafein Yazılım Hizmetleri A.Ş. ile Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nı yapmaktadır. Mustafa Ünal İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Reha Çırak

(Üye)


İzmir Amerikan Lisesi ve Bilkent İşletme Fakültesinden mezun olan Reha Çırak çalışma hayatına New York’ta bir finans şirketinde başladıktan sonra İstanbul’da denetim ve finans sektöründe çeşitli çok uluslu şirketlerde çalışmıştır.
Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesinde Muhasebe & Finans bölümünde tamamlamış, SMMM ruhsatını 2004 yılında almıştır.
UPENN, Wharton School of Business ve NYU Stern School of Business’da şirket evlilikleri, değerleme ve strateji konularında eğitimlere katılmıştır.
Reha Çırak, aynı zamanda Verusa Holding A.Ş, Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.’nin yönetim kurullarında görev yapmaktadır.

 

 

 

Hüseyin Metin Tuncay

(Üye)


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

 

 


 Serdar Dağistan

(Üye)

 1973 yılında İzmir’de doğan Serdar Dağıstan, İzmir Bornova Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. MBA ve MPM derecelerini Northwestern University, Amerika Birleşik Devletlerin'de tamamladıktan sonra 1997 - 2006 yılları arasında Chicago’da Valenti Builders firmasında yöneticilik yapmıştır. 2006 yılında ülkesine dönüp CDS Yapı A.Ş.’yi kurmuştur. 2007 yılından itibaren Palmiye Park ve Palmiye Goya markaları ile çeşitli yerlerde  farklı konseptlerde konutların ve yaşam merkezlerinin projelerini hayata geçirmiştir. Dağıstan ayrıca, tıbbi eğitim konularında A/R ve V/R uygulamaları üreten Sapiens Medical Vr A.Ş. firmasının kurucu ortaklarındandır.İzmir Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfında yöneticilik yapmış olan Dağıstan, Vakfın Mütevelli Heyeti’nde ve Burs komitesinde de görev almaktadır. Serdar Dağıstan evli ve 1 çocuk babasıdır.