Enda Enerji Holding A.Ş. |

Enda Enerji Holding A.Ş.Enda Enerji Holding A.Ş.,

sayıları 100’ü aşkın Egeli Sanayici ve İşadamları tarafından sadece enerji alanında faaliyet göstermek üzere, 1993 yılında İzmir'de kurulmuştur.

Kurulduğu tarihten bu yana gerek bağlı kuruluşları gerekse iştirakleri vasıtasıyla ; başta yenilenebilir enerji kaynakları olmak üzere, yatırımcı sıfatıyla her türlü üretim teknolojisi ile enerji projelerini geliştirmek, gerçekleştirmek ve üretim santrallerini işleterek enerji ticareti faaliyetinde bulunmaktadır.

ENDA, bünyesindeki çevre dostu ve profesyonel yönetim anlayışıyla işletilen enerji santralleri vasıtasıyla ürettiği temiz enerjiyi, 2004 yılından itibaren serbest piyasa koşullarında nihai tüketicilere, ikili anlaşmalarla tedarik şirketlerine, spot piyasaya ve koşulları uyan tesislerinden YEKDEM kapsamında sisteme satmaktadır.

Bünyesinde hem yenilenebilir kaynaklara, hem de doğalgaza dayalı santrallerin olması sayesinde kesintisiz elektrik üretebilmekte, böylece tüketicilere yıl boyunca uygun koşullarda elektrik tedarik edebilmektedir.

Grup bünyesinde bağlı şirket statüsünde ; 4 adet HES, 5 adet RES, 1 adet JES ve 1 adet Doğalgaz olmak üzere 11 adet (241 MW)  santral faaliyet göstermektedir.